dnes je 6.12.2022

Input:

Odměňování přesčasové práce

15.2.2007, , Zdroj: Verlag Dashöfer
Dotaz č. 1

Je možné i po lednu 2007 využívat konstrukce smluvní mzdy kryjící 150 přesčasových hodin? Nebo je nutno fixní mzdu v tomto případě formálně „rozdělit“ na dvě části, z nichž jedna bude vyjadřovat odměnu za přesčasovou práci?

     Z použití formulace mzdy dovozuji, že poskytujete zaměstnancům za vykonávanou práci mzdu, a proto se na odměňování práce přesčas po 1. lednu 2007 použije ustanovení § 114 ZP. Toto ustanovení přebírá v zásadě text § 5 zákona č.

Nahrávám...
Nahrávám...