dnes je 3.7.2022

Input:

Znáte odpověď? Řešení

16.8.2007, Zdroj: Verlag Dashöfer

Zadání testu

  1. ad 1b) Podle § 163 ZP přísluší zaměstnanci stravné podle doby trvání pracovní cesty v kalendářním dni. Toto stravné může zaměstnavatel krátit za každé bezplatně poskytnuté jídlo, a to maximálně o procenta uvedená v § 163 odst. 2 ZP.
  2. ad 2a) Bylo-li zaměstnanci během pracovní cesty poskytnuto jídlo, které má charakter snídaně, oběda nebo večeře, na které zaměstnanec finančně nepřispívá, je zaměstnavatel podle ustanovení 163 odst. 2 ZP oprávněn za každé uvedené jídlo stravné krátit, maximálně však o procenta uvedená v tomto ustanovení. Protože zákoník práce nerozlišuje případy poskytnutí jídla zaměstnanci zaměstnavatelem a třetí osobou, krátí zaměstnavatel zaměstnanci stravné i v případě, že uvedené jídlo bylo zaměstnanci poskytnuto bezplatně obchodním partnerem.
  3. ad 3a) V případě, že zaměstnavatel před vysláním
Nahrávám...
Nahrávám...