dnes je 16.8.2022

Input:

Znáte odpověď? Řešení

30.8.2007, Zdroj: Verlag Dashöfer

Zadání testu

ad 1b) Pokud zaměstnanec se souhlasem zaměstnavatele použije na pracovní cestě místo určeného hromadného dopravního prostředku dálkové přepravy jiný dopravní prostředek (s výjimkou silničního motorového vozidla poskytnutého zaměstnanci zaměstnavatelem), přísluší zaměstnanci, podle ustanovení § 157 odst. 2 ZP, náhrada jízdních výdajů ve výši ceny jízdného určeným hromadným dopravním prostředkem.

ad 2a) Podle ustanovení § 159 odst. 2 ZP poskytne zaměstnavatel zaměstnanci náhradu jízdních výdajů za použití MHD při pracovních cestách v obci, ve které má sjednáno místo výkonu práce, ve výši odpovídající ceně jízdného platného v době konání pracovní cesty, aniž by zaměstnanec musel jízdenky předkládat.

ad 3b) Pokud technický průkaz vozidla, které zaměstnavatel zaměstnanci na pracovní cestu neposkytl a které zaměstnanec na základě žádosti zaměstnavatele na pracovní cestu použil, neobsahuje údaje o spotřebě pohonných hmot, přísluší zaměstnanci náhrada výdajů za pohonné hmoty, jen pokud podle ustanovení § 158 odst. 4 ZP spotřebu pohonné hmoty prokáže

Nahrávám...
Nahrávám...