dnes je 28.5.2024

Input:

PŘÍBĚHY K ZAMYŠLENÍ - Zatoulaná duše

3.7.2008, Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 3 minuty

Byl jednou jeden manažer, nesmírně pilný a výkonný. Od časného rána pobíhal po firmě, jeho kolegové se sotva stihli rozkoukat a on se již vracel z první schůzky. Někdy se zdálo, že disponuje nadpřirozenými schopnostmi vyskytovat se na několika místech současně a živit se jen vůní kopírky a zvukem faxu.

Vedení společnosti se rozhodlo ocenit jeho zásluhy a odměnilo ho poukazem na dovolenou dle vlastního výběru. Manažer nejprve upadl do rozpaků - čtrnáct dní volna? To není možné. Vždycky se spokojil s prodlouženým víkendem a i tak měl pocit, že se stane něco nepředvídatelného. Ale po ujištění, že firmu nalezne na svém místě i po svém návratu, se přece jen odhodlal a zamířil do Afriky.

Prostudoval všemožné mapy a průvodce a došel k závěru, že za čtrnáct dní proleze černý kontinent křížem krážem a bude jej znát jako svůj rodný Žižkov. Po příjezdu najal domorodého průvodce a nosiče a seznámil je se svým plánem. Nevěnoval pozornost udiveným pohledům svých společníků, kteří znepokojeně potřásali hlavou, zatímco cestoval prstem po mapě. Mám přece svůj plán a vím, co je možné, pomyslel si. A tak hned následujícího dne časně zrána vyrazili, manažer vpředu a zbytek průvodu v závěsu za ním.

Jeho myšlenky byly nepokojné jak blechy v psím kožiše. Občas si odskočily do pražské firmy, vzápětí se bleskurychle vrátily, porovnaly plánovanou trasu s reálnou situací a tak stále dokola.

Když si při jedné takové myšlenkové analýze rázoval buší a ohlédl se, zjistil, že kráčí sám. Jeho doprovod nikde. Posadil se na kámen u cesty a čekal, pět, deset, patnáct minut - nic. Protože trpělivost nepatřila k jeho ctnostem, vyrazil zpět, aby se poohlédl po svých společnících. Nalezl je několik kilometrů zpátky, jak pokojně sedí pod velkým stromem a pozorují stádo antilop.

„Co tady proboha děláte?“ zeptal se rozzlobeně. Jeho průvodce se na něj s úsměvem podíval a pak pomalu odpověděl: „Čekáme, až

Nahrávám...
Nahrávám...