dnes je 4.12.2022

Input:

Znáte odpověď? - ŘEŠENÍ

12.7.2007, Zdroj: Verlag Dashöfer

Zadání testu

  1. ad 1b) Podle ustanovení § 153 ZP musí zaměstnavatel zaměstnanci podmínky, které mohou ovlivnit poskytování a výši cestovních náhrad, určit písemně předem. Pokud však jsou práva zaměstnance na cestovní náhrady a jejich výši nezpochybnitelné, nevyžaduje se jejich stanovení písemně předem, netrvá-li přesto zaměstnanec na písemné formě.

  2. ad 2b) Podle ustanovení § 34 ZP nemusí být místo pravidelného pracoviště sjednáno v pracovní smlouvě. Pokud tam stanoveno není, je pro účely cestovních náhrad pravidelným pracovištěm sjednané místo výkonu práce a pokud je místo výkonu práce sjednáno šířeji než obec, je místem pravidelného pracoviště obec nejčastějších začátků pracovních cest zaměstnance.

  3. ad 3b) Vzhledem k tomu, že se zaměstnancem není v pracovní smlouvě sjednáno místo pravidelného pracoviště, je podle § 34 odst. 2 ZP pro účely cestovních náhrad pravidelným pracovištěm sjednané místo výkonu práce, tj. v uvedeném případě obec, ve které
Nahrávám...
Nahrávám...